Implantacja i Chirurgia Stom.

Najbliższy termin kursu Asystowanie w Implantacji i Chirurgii Stomatologicznej: 14 grudnia 2023 r.
Teraz Super CENA – 799 zł zamiast 1500 zł.
Liczba godzin lekcyjnych: 8.
Zapraszamy.

Zgodnie z rozporządzeniem MEN, szkolenia mogą być obecnie prowadzone jedynie metodami wykorzystującymi techniki na odległość.
U nas kursy online odbywają się w czasie rzeczywistym.  Dokładamy wszelkich starań, by nasze szkolenia online nie odbiegały od tych, prowadzonych stacjonarnie, w sali szkoleniowej.
Przez cały czas szkolenia jest kontakt z wykładowcą „na żywo”. Wykładowca prowadzący zajęcia widzi Uczestników kursu (Uczestnicy również widzą Wykładowcę i pozostałych Uczestników szkolenia).
Wykładowca realizuje program tak jak w przypadku zajęć stacjonarnych, przekazuje wiedzę, Uczestnicy wykonują zadane ćwiczenia, wykonują zadania, biorą aktywnie udział w zajęciach. Można zadawać pytania, Wykładowca odpowiada, instruuje (tak jak na zajęciach stacjonarnych). Zapraszamy.

Czas PROMOCJI ograniczony. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.
– wyślij zgłoszenie na kurs z podaniem imienia, nazwiska, numeru telefonu na adres: warszawa@diamond.edu.pl, wpisując w temacie: PROMOCJA: Szkolenie z zakresu Asystowania w Implantacji i Chirurgii Stomatologicznej  lub zadzwoń, aby zarezerwować miejsce.

Szkolenie z zakresu Asystowania w IMPLANTACJI i CHIRURGII  STOMATOLOGICZNEJ
(przygotowanie przez asystę kliniki, pacjenta, operatora)

Kurs dedykowany jest higienistkom i asystentkom stomatologicznym czynnym oraz Osobom, które ukończyły kurs dla higienistek stomatologicznych lub kurs dla asystentek stomatologicznych.

Cena Promocyjna:  799 zł zamiast 1500 zł
* Cena  szkolenia obejmuje: profesjonalnie przeprowadzenie zajęć, materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu kursu na druku zgodnym z rozporządzeniem  Ministerstwa Edukacji Narodowej  oraz serwis kawowy. Zapraszamy.

Nowości:
1. Nanotechnologia w wybielaniu zębów, znoszeniu nadwrażliwości oraz odbudowie szkliwa.
2. Nano-Hydroksyapatyt, Calcis®, Biosol®, Sp.White System®, Luctatol® – najnowsze technologie, zastosowane w produktach.
3. Specjalna formuła preparatów na różnorodne  problemy jamy ustnej – m.in. halitoza, kserostomia, zapalenie dziąseł, orto.
4. Technologia Suchej Dyfuzji- przedstawienie urządzenia firmy Scentsations, zastosowanie którego w placówce medycznej ma na celu stworzenie pacjentom przyjemnej atmosfery olfaktorycznej (pozytywny wpływ na komfort personelu i klientów, wzmocnienie wrażenia czystości i wysokiej jakości pomieszczeń sanitarnych, przy jednoczesnym zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa dla zdrowia ludzi, poprzez zastosowanie nowoczesnej technologii „suchej dyfuzji”).

Nasi Słuchacze na szkoleniach:
– Mają możliwość zapoznania się z pojawiającymi się  nowościami na rynku stomatologicznym.
– Mają dostęp do produktów z zastosowaniem najnowszych technologii.
– Uczą się, jak dobierać produkty odpowiednio do różnych problemów i schorzeń występujących w jamie ustnej (preparaty stosowane w wybielaniu zębów, znoszeniu nadwrażliwości, odbudowie szkliwa, halitozie, kserostomii, zapaleniu dziąseł oraz dla osób noszących aparaty ortodontyczne).
– Mają dostęp na szkoleniu do: vademecum oraz mini preparatów , w których zastosowano nowoczesne technologie (nanotechnologia) i specjalnie opracowane formuły pomocne przy różnych schorzeniach jamy ustnej.

1. Zakres chirurgii stomatologicznej.
  2. Budowa zębów.
  3. Anatomia zębów.
  4. Mikrobiologia.
  5. Aseptyka i antyseptyka.
  6. Fazy zabiegów chirurgicznych.
  7. Prawidłowe asystowanie podczas zabiegów chirurgii stomatologicznej.
  8. Dostęp do pola zabiegowego.
  9. Metody dezynfekcji i sterylizacji.
  10. Karta Charakterystyki.
  11. Ekstrakcja, resekcja, hemisekcja, radisekcja, zęby zatrzymane Implantacja i augmentacja kości.
  12. Radiografia.
  13. Implantacja krok po kroku.
    – zapoznanie z systemem implantologicznym.
  14. Rola asysty w przygotowaniu Kliniki do zabiegu.
    – rola asysty w trakcie zabiegu
    – procedury aseptyki i antyseptyki.
  15. Przygotowanie urządzeń i instrumentarium do zabiegu.
    – instrumentarium używane przy zabiegach
    – urządzenia stosowane przy zabiegu.
  16. Przygotowanie Pacjenta do zabiegu.
    -zgoda na zabieg chirurgiczny
    -farmakologiczne przygotowanie
    -obłożenie pola zabiegowego.
  17. Przygotowanie operatora do zabiegu.
    – instruktaż prawidłowego mycia rąk przed zabiegiem
    – prawidłowy ubiór
    zabezpieczenie personelu i pacjenta przed zakażeniami krzyżowymi  Ergonomia pracy zespołu
    – obowiązki tzw. asysty czystej
    – obowiązki tzw. asysty brudnej.
  18. Co to jest materiał kościozastępczy i kiedy jest używany?
    – podniesienie zatoki
    – Osteotom, instrumentarium do podniesienia zatoki
    – warunki kostne, zaniki kostne.
  19. Postępowanie po zabiegu chirurgicznym
    – zasady postępowania z materiałem skażonym
    – postępowanie z narzędziami po zabiegu
    – oczyszczenie gabinetu po zabiegu
    – prowadzenie dokumentacji medycznej
    – dezynfekcja i konserwacja sprzętu
    – dbałość o urządzenia ssące
    – pacjent po zabiegu (zalecenia, kontrola rtg, leki)
    – preparaty do dezynfekcji i sterylizacji
    – paszport implantologiczny
    – postępowanie po zabiegu (segregacja odpadów medycznych, dezynfekcja i konserwacja sprzętu, dezynfekcja i sterylizacja narzędzi.
  20. Higienizacja po implantacji
    – zalecenia dla pacjenta oraz kontrola.
  21. Psychologiczne aspekty dotyczące implantacji.
  22. Psychologiczne aspekty komunikowania się z pacjentem.
  23. Metoda ALL ON 4 – NOWOŚĆ w dziedzinie Implantologii.
  24. Karta charakterystyki.

Uczestnicy Kursu będą mieli możliwość poznania narzędzi chirurgicznych z naciskiem na system implantologiczny (KASETA IMPLANTOLOGICZNA, KLUCZ DYNAMOMENTRYCZNY, osteotom, boxy chirurgiczne). Nauka metod właściwej higienizacji jamy ustnej.